Interaktívne dotykové panely - Rodošto

V júni 2013 sme realizovali inštaláciu dvoch interaktívnych panelov, ako súčasť rekonštrukcie areálu Rodošto – Pamätný dom Františka II. Rákocziho, pobočky Východoslovenského múzea v Košiciach. Projekt s názvom "Miesta Rákocziho slávy"- po stopách Rákocziho bol financovaný prostredníctvom Programu cezhraničnej spolupráce ENPI-Maďarsko-Slovensko-Rumunsko-Ukrajina 2007-2013. Projekt je zameraný na vytvorenie kontaktov a prepojenie Mukačeva (Palanok), Sarospataku a Košíc (Pamätný dom F. Rákocziho) do komplexného balíčka pre turistov zaujímajúcich sa o túto osobnosť. 


 

Interaktívne panely prinášajú návštevníkovi múzea možnosť nielen spestrenie exkurzie prostredníctvom využitia moderných technológií v objekte s historickým nádychom, ale aj pridanú hodnotu v podobe zábavného samo vzdelávania. Návštevníci si môžu prezrieť jednoduchým dotykom priebeh rekonštrukcie celého areálu prostredníctvom galérie, ktorá obsahuje aj unikátne zábery objaveného kultúrneho dedičstva počas výkopových prác. Prostredníctvom interaktívnej historickej mapy je možné spoznávať slávne pôsobenie Františka II. Rákocziho v jednotlivých miestach na území Uhorska a mnohé iné udalosti zo života tejto významnej historickej postavy. Obsah prezentácií je viacjazyčný, čo ocenia najmä zahraniční turisti.

 

Jednotlivé interaktívne panely boli šité na mieru podľa požiadaviek klienta. Naša spoločnosť zabezpečila kompletné vyhotovenie užívateľského softwaru, ako aj dodanie a inštaláciu hardwaru. V spolupráci s našimi partnermi sme skonštruovali vhodnú konzolu z kvalitného dreva zapadajúcu do prostredia múzea.

 

 

 

 

Fotogaléria:

Newsletter